Dziennik Gazeta Prawana logo

Telekomy ratują się wyprzedażą

26 czerwca 2018

Największe europejskie firmy z tej branży będą w najbliższych miesiącach szukać pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę, pozbywając się części aktywów telekomunikacyjnych oraz medialnych

Przychody 17 największych operatorów obniżą się w tym roku średnio o 1,2 proc. - prognozuje Bloomberg. Będzie to drugi z rzędu taki spadek. Niektóre firmy - jak KPN, France Telecom i Telecom Austria - stracą ponad 3 proc. Kolejny już rok - średnio o 1,7 proc. - skurczą się zyski operacyjne. Przekłada się to na fatalne nastroje inwestorów. France Telecom stracił w pół roku 23 proc. wyceny. Prawie o 12 proc. spadł kurs Deutsche Telecom; Telefonica w ostatnich dniach staniała o 9 proc. W ubiegłym roku agencje obniżyły ratingi kredytowe niemalże wszystkich największych podmiotów - poczynając od Telefoniki, przez KPN, Vivendi, a na Telekom Austria i Portugal Telecom kończąc.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.