Wielcy gracze nie zawsze na plusie
Analiza
Przychody krajowych spółek notowanych na giełdzie zwiększyły się w pierwszym półroczu o 4 proc., do 303,5 mld zł - wynika z podsumowania raportów finansowych przeprowadzonego przez DGP. Zyski rosły szybciej: giełdowe firmy zarobiły 10,8 mld zł, o 10,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Obroty zwiększyło 60 proc. przedsiębiorstw. Zyski - 55 proc. 34 firmom udało się wyjść ze strat, ale niemal tyle samo w nie wpadło. W efekcie więcej niż co piąta giełdowa spółka była w pierwszym półroczu na minusie. W tym samym czasie ponad 30 firm zanotowało więcej niż 100 mln zł czystego zysku
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.