Dochody rosną, puchną oszczędności
W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku Polacy odłożyli w różnych formach − od gotówki po fundusze inwestycyjne − 130 mld zł, wynika z wyliczeń DGP. Kwota jest o ponad połowę wyższa niż rok wcześniej.
Liderem są banki. Depozyty gospodarstw domowych urosły o ponad 60 mld zł, choć to nieznacznie mniej niż przed rokiem. Pieniądze idą głównie na nieoprocentowane rachunki bieżące. Ale szukamy też instrumentów, które dają szanse na wyższe zyski. Ponad dwa razy więcej niż przed rokiem trafiło do funduszy i na zakup detalicznych obligacji skarbowych. W obu przypadkach mowa o kwocie wyraźnie przekraczającej 20 mld zł.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.