Spółki Skarbu Państwa wyciskane jak cytryny
Ok. 1,8 mld zł wpłaci KGHM Polska Miedź do budżetu z zysku za zeszły rok
Wpłata od miedziowego giganta sprawiła, że państwowa kasa ma już pewne 7 mld zł ze spółkowych dywidend. Uchwalenie wypłaty z zysku z KGHM w takiej skali to wyjście na ostatnią prostą w realizacji tegorocznego planu dochodów budżetu z zysków państwowych spółek. W sumie ma być tego 8,1 mld zł. Tak jak w kilku poprzednich przypadkach ostateczna wielkość wypłaty z KGHM jest większa, niż proponował zarząd firmy. I tak jak w innych spółkach dywidenda wzrosła na wniosek reprezentantów Skarbu Państwa. Tym razem na ich wniosek dywidendę zwiększono do 28,34 zł na akcje zamiast 17 zł, jak chciał zarząd.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.