Koniec kosztownego bankructwa
Ugoda z wierzycielami wciąż nie została zatwierdzona przez parlament
Argentyna, której bankructwo było do czasu kryzysu w Grecji największym w dziejach świata, wychodzi na prostą. Po tym jak rząd w Buenos Aires zawarł ugodę z niewielką grupą wierzycieli, którzy do tej pory nie zgadzali się na umorzenie części długu, jej władze czekają już na kwiecień. Wówczas ma się odbyć pierwsza od półtorej dekady aukcja pięcio-, dziesięcio- i trzydziestoletnich obligacji na łączną kwotę 11,68 mld dol. Byłaby to jedna z największych od lat emisji obligacji przez państwo z rynków wschodzących. Zainteresowanie może być duże, szczególnie biorąc pod uwagę słabą historię kredytową Argentyny.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.