Dziennik Gazeta Prawana logo

Brak przelewu w dolarach to jeszcze nie bankructwo

Dziś Rosja powinna spłacić ponad 100 mln dol. odsetek od obligacji. Inwestorzy nie mogą liczyć na płatność w amerykańskiej walucie

Dziś mija termin płatności przez Rosję odsetek od dwóch serii obligacji denominowanych w dolarach, które w 2018 r. zostały wyemitowane na rynkach zagranicznych (takie papiery noszą miano euroobligacji). Chodzi o 117 mln dol. Wiele wskazuje jednak na to, że inwestorzy nie otrzymają należnych pieniędzy. Stąd spekulacje, że będzie to oznaczało „default”, czyli bankructwo kraju.

Pozostało 87% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.