wydanie cyfrowe

Są pieniądze na cyberbezpieczeństwo w szpitalach

789528_big_photo_image_photo_image
Atak cyberprzestępców może sparaliżować pracę całego szpitala na wiele dni
Ze względu na charakter działalności szpitali, związany z ratowaniem zdrowia i życia, a także dane wrażliwe, znajdujące się na serwerach, bezpieczeństwo teleinformatyczne, utrzymanie ciągłości pracy, a także ochrona przed wirusami i cyberprzestępcami jest kluczowa. Początek roku pokazał, że nikt na rynku ochrony zdrowia nie może czuć się bezpiecznie, nawet Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
„Wybaczcie nasze piątkowe milczenie, ale toczymy walkę z niewidzialnym wrogiem, który próbował zagrozić naszemu wykonywaniu misji #latamybyratowac. Powoli się podnosimy i zapewniamy, że nasi Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie” – napisał w lutym 2022 roku w mediach społecznościowych Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Był to atak typu ransomware. Jest to zaszyfrowanie danych na dyskach komputerowych. Co więcej, hakerzy za odszyfrowanie danych zażądali okupu w wysokości 390 tys. dolarów. -...

Chcesz zobaczyć pełną treść artykułu?
* jeśli posiadasz wykupioną e-prenumeratę
dgp@infor.pl
Nasz serwis wykorzystuje wyłącznie najnowsze technologie, aby zapewnić użytkownikowi najwyższą jakość usług. Prosimy o zaktualizowanie przeglądarki, aby poznać pełne możliwości naszego serwisu. Pobierz Microsoft Edge, aby korzystać z serwisu.