wydanie cyfrowe

Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 i nagły rozwój ogólnoświatowej pandemii wywołały globalny kryzys gospodarczy. Wielu przedsiębiorców stanęło przed widmem utraty płynności finansowej. Niezbędne okazało się pilne wprowadzenie rozwiązań mających na celu ochronę rynku pracy przez skutkami kryzysu. Do branż bezpośrednio nim dotkniętych zaczęły stopniowo dołączać te, które dopiero po pewnym czasie odczuły konsekwencje spowolnienia globalnej ekonomii. W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców rząd wprowadził programy pozwalające na zdobycie finansowania w tym trudnym okresie. Wsparcie pracodawców już pozwoliło na przynajmniej częściowe zachowanie stanu zatrudnienia. Dodatkowe środki przyczynią się nie tylko do wsparcia kondycji finansowej firm, lecz także pozwolą – w dłuższej perspektywie – na pobudzenie polskiej gospodarki do wzrostu. Ich skutki powinny zatem okazać się długofalowe. Poniżej omawiamy narzędzia, z których wciąż mogą korzystać polscy przedsiębiorcy. Zasady udzielenia wsparcia różnią się od siebie, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się każdemu z nich.
spis treści • Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych C1 • Dofinansowanie przez starostę części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne C2 • Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla samozatrudnionego C2 • Mikropożyczka dla przedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy C3 • Świadczenie postojowe z ZUS dla przedsiębiorców i samozatrudnionych C3 • ...

Chcesz zobaczyć pełną treść artykułu?
* jeśli posiadasz wykupioną e-prenumeratę
Nasz serwis wykorzystuje wyłącznie najnowsze technologie, aby zapewnić użytkownikowi najwyższą jakość usług. Prosimy o zaktualizowanie przeglądarki, aby poznać pełne możliwości naszego serwisu. Pobierz Microsoft Edge, aby korzystać z serwisu.