Ponad 871 decyzji ZUS, 150 tys. stron dokumentacji, tysiące godzin pracy. Wszystkie sprawy wygrane przez przedsiębiorcę przed sądami w I i II instancji. Choć firma wygrała z ZUS na całej linii, realnego zwrotu kosztów praktycznie nie otrzymała.
Przeniesienie na mocy ustawy w stan spoczynku sędziego zwolnionego wcześniej z zawodowej służby wojskowej jest niezgodne z prawem UE. Tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Resort sprawiedliwości w tzw. ustawie frankowe zrezygnował z przepisu, który miał gwarantować kredytobiorcom zwrot pieniędzy już po wyroku sądu I instancji.
W wybranych apelacjach ruszają testy cyfrowych akt sądowych. Prawnicy z niecierpliwością czekają na zmiany, licząc na to, że usprawnią one pracę sądów, ale apelują, by nie zapominać o wykluczonych cyfrowo.
Delegaci na XIV Krajowy Zjazd Adwokatury nie zdecydowali się poprzeć propozycji przeprowadzenia w grudniu 2025 r. akcji protestacyjnej, która miała polegać na niewyznaczaniu pełnomocników z urzędu i kuratorów.
Jest szansa na kompleksowe uregulowanie zasad ponoszenia przez państwo kosztów nieopłaconej pomocy prawnej. Projekt w sprawie urzędówek ma przygotować specjalny zespół powołany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Zarządzenie zabezpieczenia powinno trafić do rąk ustanowionego w sprawie pełnomocnika, a nie bezpośrednio do podatnika. Tak stwierdził we wczorajszej uchwale Naczelny Sąd Administracyjny.
Osoba, która zdecyduje się wnieść do wojewódzkiego sądu administracyjnego skargę na działania organu administracji publicznej za pomocą systemu e-Doręczenia, musi się liczyć z jej odrzuceniem.
Nasz serwis wykorzystuje wyłącznie najnowsze technologie, aby zapewnić użytkownikowi najwyższą jakość usług. Prosimy o zaktualizowanie przeglądarki, aby poznać pełne możliwości naszego serwisu. Pobierz Microsoft Edge, aby korzystać z serwisu.