Gazeta Prawna
Zamów Zaloguj

Logowanie do serwisu

login:

hasło:

Jeśli zapomniałeś hasła Przypomnij hasło

  • Obraz
  • Obraz
  • Poprzednia strona

Czytelnia DGP

Nowe PKWiU ze stawkami VAT 2013

Książka o: właściwych stawkach VAT lub zwolnieniach przypisanych numerom PKWiU.

Książka dla: podatników VAT.

Dlaczego warto ją mieć: 1 kwietnia 2013 r. weszły w życie kolejne zmiany w ustawie o VAT dotyczące m.in. zmiany stawek VAT lub zastosowania zwolnienia. Jak wiadomo, towary lub usługi będące przedmiotem czynności podlegających VAT, wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, są identyfikowane za pomocą tych klasyfikacji, jeżeli przepisy ustawy lub wykonawcze wydane na jej podstawie powołują dla nich symbole statystyczne. Dla celów rozliczeń VAT jest to Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług z 2008 r.

Przy stosowaniu obniżonych stawek ustawodawca w większości przypadków nadal posługuje się numerami PKWiU. Przy zwolnieniach już tego nie robi. Zawiera ona pełne zestawienie wszystkich towarów i usług sklasyfikowanych w Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług z 2008 r. Do każdej pozycji PKWiU jest przypisana właściwa stawka VAT lub zwolnienie z VAT oraz podstawa prawna jej zastosowania.

Do książki jest dołączona płyta CD zawierająca wyszukiwarkę towarów i usług po nazwie towaru czy usługi lub numerze PKWiU czy CN. Ponadto osoby, które zakupią tę pozycję, otrzymają dostęp online do aktualizowanej wersji publikacji.

Wydawca INFOR

Oprac. EC